Skip to main content

Ata që kujdesen, shpesh nuk shihen

Bëjeni këtë Krishtlindje më speciale

Relaksohuni me këto 3 pije të nxehta

Me ardhjen e dimrit, është koha për t’u ndjerë më rehatshëm në shtëpi: Ndizni disa qirinj, ndizni oxhakun ose përgatituni për t'u çlodhur me një libër të mirë dhe një palë çorape leshi. Tani, çfarë mund të ketë më të ngrohtë se një pije e nxehtë e sapopërgatitur? Ne kemi gjetur disa receta për ata prej jush që duan të përgatisin vetë klasiket ose të provojnë diçka të re dhe argëtuese

Punimet e dorës me fëmijët: 4 frymëzime për ju

Fëmijët (dhe shumë të rritur gjithashtu) i duan punimet e dorës. Jo vetëm që është relaksuese, por gjithashtu është një dhuratë e shkëlqyer. Disa ide kreative nuk dëmtojnë – shijoni këto frymëzime për projektet tuaja të ardhshme artizanale.

Biskotat e Krishtlindjes

Çfarë do të ishin Krishtlindjet pa erën e biskotave të sapopjekura? Nga buka me xhenxhefil te biskotat Radetzky ose rrotullat Amaretto, ka shumë receta të mira. Pjekje të mbarë!

Këshilla për një kohë më çlodhëse në fundvit

Një kohë çlodhëse në fundvit duhet medeomos. Gjithsesi, shumicën e kohës, ne jemi të ethshëm në rrugë, duke fshehur gjithçka për ditën e madhe dhe duke u stresuar për blerjen e të gjitha dhuratave në kohë. Megjithatë nuk duhet të jetë kështu!

Ju urojmë Gëzuar Krishtlindjet dhe Vitin e Ri!

Të kujdesesh vërtetë do të thotë të mos kesh nevojë të vlerësohesh për veprimet. Thjesht mbështetja dhe lehtësimi i jetës së njerëzve është një shpërblim në vetvete.

Ne fokusojmë përpjekjet tona për t'ju ofruar një bankë të lehtë dhe pa stres, në mënyrë që të ndjeheni të lirë të kujdeseni për gjërat që kanë më shumë rëndësi për ju.

Gëzuar Krishtlindjet dhe një Vit të Ri të lumtur e të shëndetshëm! 

#AlwaysThereForYou